Kilenc helyen engedélyezett a fürdőzés Pest megye csaknem negyven bányatava közül, a főváros környékének Duna-szakaszán pedig négy ilyen helyet jelöltek ki.
Beluzsárné Belicza Andrea, a főkapitányság szóvivője kiemelte, hogy a hosszabb nyaralásra indulók gondoskodjanak ingatlanuk biztonságáról, ne jelezzék a közösségi oldalakon, hogy elutaznak. A nagy melegben fáradékonyabbak lehetnek az emberek, tompulnak a reflexek, ezért ha valaki fáradtnak érzi magát, inkább álljon meg és pihenjen – mondta. Kitért arra is, hogy a strandra autóval érkezők mindig győződjenek meg arról, bezárták-e a járművet, és semmit ne hagyjanak az utastérben.



