Csökkentené az állami vezetők juttatásait az a kormányzati törvénymódosítási javaslat, amelyet Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter nyújtott be a parlamentnek.
Az előterjesztés alapján több vezetőt érintenek a változtatások. A miniszterelnöki megbízottak legfeljebb államtitkári illetménynek megfelelő díjazásra és kormányrendeletben meghatározott juttatásokra lesznek jogosultak. A kormánybiztosok és miniszteri biztosok illetményét is a kabinet határozná meg, a jövőben nem az államtitkári és a helyettes államtitkári juttatásokhoz igazítják majd. Ugyancsak megváltozik a kormányhivatalok, központi hivatalok vezetőinek díjazása, azokat ugyanis ezután nem az államtitkárokhoz mérik. A kormánymegbízotti fizetésekről is a kormány döntene, azokat nem a helyettes államtitkári bérhez társítják.



