Kolozsvár alpolgármestere is perel

Többnyelvű városnévtáblák: legalább ezer felperest akarnak a perhez

Határon túl
  • 2015.05.27. - 11:21

Csatlakozott a többnyelvű városnévtáblák ügyébem indított perhez Horvát Anna kolozsvári alpolgármester és Vákár István, a Kolozs megyei önkormányzat megbízott elnöke is. A tisztviselők szerdán írták alá a kérelmet. 

A Musai-muszáj kezdeményező csoport képviselője, Bethlendi András a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a többnyelvű városnévtáblák ügyében több mint kétezer kolozsvári polgár kérvényét iktatták a polgármesteri hivatalban, melyekre elutasító válasz érkezett. Ezért az ezer per tavaszát hirdették meg. Mint elmagyarázta, azt tűzték ki célul, hogy legalább ezer felperest állítanak a Minority Rights Egyesület mellé a kétnyelvű táblák kihelyezéséért elindított perben.

Reklám