Lézerrel változtatnák meg a Föld körül keringő hulladék pályáját, és elégetnék azt bolygónk légkörében japán kutatók – mondta el Kiss László csillagász az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában tegnap.
A japán kutatók terveik szerint egy 2,6 méteres tükör átmérőjű teleszkóp, egy nagy látószögű kamera telepítését tervezik a Nemzetközi Űrállomásra, az eszköz már száz kilométeres távolságból is észleli a száguldó tárgyakat. Egy nagy hatékonyságú lézer alkalmazásával megváltoztatják az űrszemét pályáját, majd belevezetik a hulladékot a Föld légkörébe. Ekkor a légkörben való súrlódás okozta gyors felmelegedés következtében a hulladék elég.



