Az Atlanti-óceán északi vizeinek műanyag-szennyezettségét méri fel a 7. Kontinens Expedíció nevű egyesület kezdeményezésére egy új francia tudományos expedíció, amely holnap kezdi a munkáját.
Az egyesület adatai szerint évente nyolc-tíz millió tonna műanyag kerül az óceánba, a mennyiség pedig évről évre növekedik, egy tavalyi felmérés szerint a legtöbb szemetet Kína juttatja a világtengerekbe. Leggyakrabban bevásárlószatyrok, palackok, játékok, élelmiszercsomagoló anyagok, halászhálók, cigarettaszűrők, napszemüvegek és vécéülőkék szennyezik a környezetet, és károsítják súlyosan az óceánok növény- és állatvilágát.
Az új küldetés a 7. Kontinens Expedíció előző missziójának egy éve félbeszakadt munkáját folytatja.



