Az igen szavazatok nyertek a Normafa rendezésével kapcsolatos helyi népszavazáson – jelentette be Pokorni Zoltán (Fidesz-KDNP), a XII. kerület polgármestere vasárnap este.
A kerület vezetőjének tájékoztatása szerint a referendumon 27,6 százalékos volt a részvétel, amit kiemelkedően jó aránynak nevezett. Hozzátette: az összes szavazat 81 százaléka „igen”, 19 százaléka „nem”.
Pokorni Zoltán azt hangsúlyozta: a kerületben élők többsége egyetért az önkormányzat által kijelölt rendezéssel. A folyamat több évet vesz igénybe, de több munkálatot – például a padok, szemetesek, játszóterek és sétautak rendbetételét – már a következő hetekben megkezdik – tette hozzá.
Igennel voksolt Orbán Viktor és felesége, Lévai Anikó. A miniszterelnök hegyvidéki lakosként a XII. kerületi Zugligeti Általános Iskolában adta le szavazatát, majd újságírók előtt döntése okaként elmondta, hogy családja álláspontja szerint a Normafa megvédése a feladat. Orbán Viktor tegnap elismerően szólt Pokorni Zoltán kerületi polgármester munkájáról, akinek sikerült elérnie, hogy az említett területrendezés terveinek nem maradt komolyabb ellenzője. A miniszterelnök szerint a helyi népszavazás országos üzenete, hogy semmi sem reménytelen.
A kerület vezetése több környezetvédelmi hatástanulmány áttekintése után úgy határozott, a korábbi elképzelésekkel ellentétben, Budapest legnépszerűbb kirándulóhelyén az ott élő növény és állatvilág megóvása a fő szempont, ezért nem támogatták, hogy ott sícentrum, és egyéb sportlétesítmények épüljenek. A rendezési terv értelmében a jövőben nem mehetnek fel a hegygerincre a civil járművek, sőt a menetrend szerinti buszok vég-, illetve indulóállomása is lejjebb kerül. A területen szabályoznák a gyalogos, valamint a kerékpáros forgalmat.



