A tervezett új fővárosi kórház lehetséges helyszínéről egyeztetett tegnap a Fidesz budapesti elnöksége.
Lapunknak korábban Bús Balázs, Óbuda fideszes polgármestere arról beszélt, hogy a fővárosi egészségügyi ellátás rendezését nem egy zöldmezős beruházásban látja, sokkal inkább a dél-budai Szent Imre Kórház és az észak-budai Szent Margit Kórház fejlesztésében. Újpest polgármestere, Wintermantel Zsolt szerint viszont bár tisztában van azzal, hogy a kormány budai kórházfejlesztésben gondolkodik, ő mégis egy újpesti építkezést tartana megoldásnak. Úgy véli, Észak-Buda ellátását a jó közlekedési összeköttetések miatt egy az M0-s és a Megyeri híd pesti hídfőjéhez közeli kórház el tudná látni.
Az egykori OPNI-épület átalakításának ötletét Láng Zsolt II. kerületi fideszes polgármester is támogatja. Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint meg kell kérdezni a budapestieket arról, mit gondolnak a mai fővárosi egészségügyi ellátásról, s hol tartják szükségesnek a kórház megépítését.



