Márciusban külkereskedelmi mérleg márciusi többlete 288 millió euróval, 929 millió euróra nőtt az egy évvel korábbihoz képes a gyorsuló export hatására- jelentette első becslése alapján hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Elemzők szerint kedvezőek a külkereskedelmi kilátások.
Az export 2013 áprilisa óta először ért el kétszámjegyű éves növekedést, amelyet azonban akkor az előző évi alacsony bázis is segített. Márciusban az export értéke 8,3 milliárd eurót (2513 milliárd forintot), az importé 7,3 milliárd eurót (2231 milliárd forintot) tett ki, előbbi 13, utóbbi 10 százalékos növekedést jelent.




