Előállítottak egy embert a Lombard Kézizálog Zrt. ügyével kapcsolatban a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai kedden - közölte a honlapján a rendőrség.
Közleményük szerint az intézkedést megelőzően nyomozók házkutatást tartottak a férfi lakhelyén és a vagyon-visszaszerzési intézkedéseket is megkezdték. Az MTI úgy tudja, a férfi azonos a Lombard Kézizálog Zrt. tulajdonosával, aki korábban önfeljelentést tett.
A pápai elsőosztású labdarúgócsapatot támogató a záloghitelezéssel foglalkozó Kézizálog Zrt tulajdonosa egy hónapja jelentette fel magát. Azóta kiderült, hogy nagyjából 4 milliárd forintot csaltak el, viszont a károsultak itt nem kisbefektetők, hanem bankok voltak.



