Tagadja a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) egykori elnöke, hogy tudott volna a Quaestor, a Buda-Cash és a Hungária Értékpapír körüli csalássorozatról, amelynek jeleit már a szocialista kormányok alatt látni kellett volna – derült ki tegnap a visszaélésekhez vezető kormányzati intézkedéseket vizsgáló albizottság első ülésén.
Farkas István, aki 2004 és 2009 között volt a PSZÁF felügyeleti tanácsának elnöke, a távirati iroda közlése szerint halaszthatatlan elfoglaltsága miatt személyesen nem tudott megjelenni az albizottság előtt, így Szűcs Lajos elnöknek írt levelet. Ebben közölte, semmi olyan eseményre nem emlékszik, amely kiemelt jelentőségű lett volna a brókercégek esetében. A bizottság meghívta Farkas Ádámot is, aki a Bajnai-kormány idején, 2009-2010-ben volt a PSZÁF elnöke, ám ő – külföldi útjára hivatkozva – szintén nem jelent meg. A Fidesz-frakció leszögezte: a bizottsági ülés megerősítette, hogy a baloldal minden erejével igyekszik megakadályozni az évtizedes pénzügyi korrupció feltárását. Profi kasszafúróval törette fel a rendőrség a Buda-Cash páncélszekrényét, amelyből nyolcvanmillió forintot és muzeális részvényeket is lefoglalt – értesült a HVG. Idetartozik, hogy vádat emeltek egy gödöllői ügyvéd ellen, aki 2011-től különböző módokon 48 ügyfelét károsította meg egymilliárd forinttal.