A cselekmény nem bűncselekmény – ezzel az indoklással zárta le a Dohány utcai zsinagóga beléptető rendszere ügyében indított nyomozást a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) – tájékoztatta lapunkat az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK).
Schwezoff különösen nagy vagyoni hátrányt okozó csalás és sikkasztás gyanújával fordult a hatósághoz, előzőleg pedig szerződést bontott Vadas Verával, a Zsidó Nyári Fesztivált szervező Plaza Szerviz Bt., illetve az említett rendszert működtető Aviv Travel Kft. tulajdonosával. Lényegében arra hivatkozott, hogy a kiszervezett beléptetésből kevesebb pénz folyt be a hitközséghez, mint amennyinek kellett volna, így „valahol valaki sikkaszt”. Vadas Vera szerint minden alapot nélkülöznek ezek a feltételezések, azért is, mivel elszámolásaikat eddig mind a BZSH, mind a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) illetékesei rendszeresen ellenőrizték, és semmilyen kifogást nem jeleztek. Kunos Péter, a Mazsihisz ügyvezető igazgatója pedig szakmai öngyilkosságnak nevezte a kiszervezés felmondását. Schwezoff végül, miután a BZSH rendkívüli közgyűlés erről döntött, kénytelen volt távozni az elnöki székből.
A nagy port kavart ügy, illetve annak tisztázódása vélhetően hatással lesz a Mazsihisz közelgő tisztújítására. Heisler András, a Schwezoffot korábban szintén lemondásra felszólító országos elnök lapunknak nyilatkozva egyértelműsítette, újra indul a posztért.



