Törölte a hatóság a Kun-Mediátort

Egyetlen fillért sem tartott a karcagi önkormányzat az utazásszervezőknél

Gazdaság
  • 2015.04.18. - 16:50

Visszavonta a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal (MKEH) a Kun-Mediátor Szolgáltató Kft. utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenységre vonatkozó engedélyét, és az utazási vállalkozást törölte a hatósági nyilvántartásából – közölte tegnap a hivatal.

A hatóság nem tud arról, hogy a vállalkozás által szervezett utazás résztvevője külföldön ragadt volna. A hivatalt Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter utasította a hét elején a vizsgálat elindítására. Vadai Ágnes, a Demokratikus Koalíció alelnöke tegnap felszólította a minisztert és Fazekas Sándor földművelésügyi minisztert, hogy nyilatkozzanak arról, volt-e befektetésük a Kun-Mediátornál, illetve, hogy ajánlották-e valakinek a céget. A karcagi önkormányzat nem tartott pénzt a Kun-Mediátor Szolgáltatói Kft.-nél – közölte tegnap reggel Dobos László (Fidesz–KDNP) polgármester egy kereskedelmi csatornán.

Reklám