Kontroll nélküli tarlóégetések

Több száz lakóépületet semmisítettek meg Szibériában a lakott területekre is átterjedt erdőtüzek

Krónika
  • 2015.04.18. - 15:18

Csaknem félezer épületet pusztítottak el vagy rongáltak meg a településekre is átterjedt tarló- és erdőtüzek a szibériai bajkálontúli területeken – közölte tegnap Vlagyimir Szvetyelszkij, az orosz rendkívüli helyzetek minisztériuma szibériai központjának vezetője.

tuzvesz
(fotó: REUTERS/Ilya Naymushin)

Mint mondta, az eddigi adatok szerint egy erdész vesztette életét, a férfire rádőlt egy fa, és azonnal szörnyethalt. Szvetyelszkij elmondta, hogy a vészhelyzet akkor vált rendkívülivé, amikor a tűz rövid idő alatt átterjedt tizennyolc településre. Az oltáshoz hatszázötvenhét tűzoltót és száznegyvenegy katasztrófavédelmi járművet mozgósítottak. A tegnapi jelentés szerint azért tört ki a tűzvész, mert ellenőrzés nélkül kezdték el égetni a tarlót a Bajkál-tó térségében, és a rendkívül erős szél miatt a lángok a közeli falvakra is átterjedtek. A bajkálontúli területeken kívül Hakaszföldön és Burjátföldön is pusztítottak tüzek.

Reklám