Semjén Zsolt, a KDNP elnöke tegnap üdvözölte, hogy az osztrák alkotmánybíróság társadalompolitikai okokból elutasította az üzletek vasárnapi nyitva tartására vonatkozó keresetet.
A bécsi gazdasági kamara és az üzletláncok, bevásárlóközpontok tulajdonosai régóta követelik, hogy a fővárosi üzletek legyenek nyitva vasárnap is, legalább a belvárosban és a turisztikai célpontok közelében. Az ORF tájékoztatása szerint egy decemberi felmérésben megkérdezett kereskedelmi alkalmazottak viszont 95,9 százalékban nemet mondtak a nyitva tartásra.
Következetesen tiltakozik az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) is. Johann Gudenus, a párt bécsi tartományi parlamenti frakcióvezetője szerint a vasárnapi nyitva tartás különösen érzékenyen érintené a kereskedelmi alkalmazottak zömét kitevő nőket, és elvi alapon is elfogadhatatlan a javaslat, a vasárnap ugyanis a családé.



