Hiába nyújtott baráti jobbot a Liga Szakszervezetek a Magyar Szakszervezeti Szövetségnek – adta hírül tegnapi közleményében a Liga.
Ezzel a Liga szerint ismét bebizonyosodott, hogy a SZOT-utód konföderáció „csak a kommunikáció szintjén szeretne egységes szakszervezeti fellépést”. A Liga közölte, a helyzetre tekintettel az idén is a XIV. kerületi BVSC-pályán tartja meg majálisát.
Beszámoltak arról is, hogy a MASZSZ egyik tagszervezete, a Vasas Szakszervezeti Szövetség testületi döntéssel kizárta soraiból egyik tagját, azzal az indoklással, hogy „a Vasas érdekeit súlyosan sértő magatartást tanúsított, amikor át akarta vinni az alapszervezet tagjait a Ligához”.
A Liga felháborítónak tartja a lépést, mert szerintük elfogadhatatlan, hogy egy szakszervezeti tisztségviselőt megbüntessenek azért, mert „együttműködést, párbeszédre való hajlandóságot mutat egy másik szakszervezettel vagy szövetséggel”. „Nemcsak az egykor a SZOT-ot alkotó szervezetek álltak újra össze, de a régi reflexeket is továbbvitték. A Vasas Szakszervezeti Szövetség – és a MASZSZ – ismét hitet tett a szakszervezeti egypártrendszer mellett, amelynek lebontására huszonhat évvel ezelőtt a Liga létrejött. Elszomorító, hogy a megújulás jegyében ennyire futotta tőlük” – értékelt a Liga.



