Távozik a Magyar Turizmus (MT) Zrt.-től a társaság turisztikai vezérigazgató-helyettese. Horváth Gergely csaknem öt év után, új szakmai kihívásokat keresve, április 15-ével válik meg a társaságtól – tájékoztatott közleményében az MT Zrt.
Mint ismeretes, Horváth Gergelyt csaknem öt évvel ezelőtt nevezték ki az MT Zrt. élére. A közlemény szerint az általa meghonosított új szemlélet lényege a társaság értékesítés-központú piaci hozzáállásának megteremtése volt, ennek szem előtt tartásával sikerült szorosabbra fűzni az együttműködést a piaci szereplőkkel is.
A turisztikai marketingtársaság 2012. július 1-jétől látja el a közösségi agrár- és bormarketing tevékenységhez kapcsolódó feladatokat is. A két szakterület szétválasztását követően Horváth Gergely turisztikai vezérigazgató-helyettesként folytatta munkáját. Mindezek mellett jelentős szerepet vállalt az MT Zrt. szervezetének korszerűsítésében is. Horváth Gergely a Turizmus.com-nak elmondta: visszatér az üzleti világba.
Mint ismert, egészen fiatalon helyezkedett el a vendéglátásban, majd fiatal diplomásként ért el sikereket a szállodaiparban. Most, mintegy ötévnyi állami szolgálat után ismét piaci viszonyok között méreti meg magát, mégpedig változatlanul a turizmushoz kapcsolódó kihívást vállalva.



