Nem vesz részt a Most-Híd azon a találkozón, amelyet a felvidéki magyarság egységes parlamenti képviseletének megteremtése céljából indítványozott a Szlovákiai Magyarok Kerekasztala civilszervezet – derült ki a szlovák–magyar vegyes párt csütörtöki állásfoglalásából.
A Most-Híd azt állítja: a kerekasztal koordinációs bizottságának egyik tagja tárgyalásokat folytat a Magyar Koalíció Pártjával arról, hogy felkerüljön a felvidéki magyar párt parlamenti jelöltlistájára. Azzal, hogy a kerekasztal erről nem tájékoztatta a vegyes pártot, a civil-ernyőszervezet visszaélt a bizalmukkal – állítják Bugárék. Tokár Géza, a kerekasztal szóvivője abszurd kifogásnak nevezte a személyes problémákra való hivatkozást.