A Paks 2 projektről tárgyalt tegnap a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséggel (NAÜ) a magyar küldöttség Aszódi Attila, bővítésért felelős kormánybiztos vezetésével Bécsben.
A paksi és a Vértesi Erőmű nem állami tulajdonban lévő részvényeit is megvásárolja az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. – közölte a közgyűlés döntését a vállalat. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 883 darab, 10 475 912 forint értékű részvénye és a Vértesi Erőmű Zrt. 40 428 darab, 10 268 712 forint értékű részvénye kerül át az MVM-hez.
Mivel Horváth Péter Jánost korábban az ENKSZ Első Nemzeti Közműszolgáltató Zrt. elnök-vezérigazgatójává nevezték ki, a közgyűlés döntött az MVM-nél betöltött vezérigazgatói posztjának közös megegyezéssel történő megszüntetéséről is. Az igazgatóság tagjává választották Szivek Norbertet, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. vezérigazgatóját, továbbá a felügyelőbizottság tagjává Szutrély Gergely Ferencet, az MNV jogi főigazgatóját.



