Elsősorban az ittas és bódult gépjárművezetők kiszűrése érdekében „józan húsvét” elnevezéssel országos akciót tart a rendőrség hétfőig – jelentette be tegnap Óberling József, az ORFK közlekedésrendészeti főosztályának vezetője.
Hasonlóan szigorú ellenőrzés először tavaly volt, miután 2013-ban húsvétkor kilenc ember halt meg az utakon. Az idei akcióban ötezer rendőr vesz részt, munkájukat polgárőrök és a Nemzeti Közlekedési Hatóság munkatársai is segítik – közölte a főosztályvezető. Az ellenőrzésen a járművek hiányosságaira is felhívják a vezetők figyelmét.



