Új bizonyítékok támasztják alá, hogy a közelmúltban Budapesten is bemutatott 1000 éves Buddha-szobor, amelynek belseje egy mumifikálódott szerzetest rejt és egy holland magángyűjtő birtokában van, azonos egy Kínából ellopott műtárggyal - közölte a Kulturális Örökségek Állami Hivatala (SACH) Pekingben szerdán.
A kormányzati intézmény képviseletében Csin Zsuj-kuo ismertette azt a közleményt, amely szerint fényképekre, helyi dokumentumokra és tanúk nyilatkozataira alapozva a hivatal meg tudja erősíteni, hogy a szóban forgó Buddha-szobrot a kelet-kínai Fucsien tartomány Jangcsun településének templomából lopták el 1995-ben.
A SACH további bizonyítékokat gyűjt, és más illetékes osztályokkal azon dolgozik, hogy biztosítsa a szobor visszatérését - jelentette ki Csin.




