Megkezdődött tegnap a másfél évvel ezelőtti, vitnyédi buszbaleset ügyének tárgyalása a Soproni Járásbíróságon.
Az ügyészség szerint a balesetet egy hetvenegy éves férfi okozta, aki figyelmetlensége miatt hajtott neki a nagyobb járműnek kocsijával, amelynek sofőrje elkerülő manőverbe kezdett, de az autóbusz felborult. Az idős embert halálos tömegszerencsétlenséget okozó közúti baleset okozásával vádolják. K. Mihály a tárgyaláson elmondta, hogy felelősnek érzi magát a történtekért, és bocsánatot kért az érintettektől. A per májusban várhatóan szakértők meghallgatásával folytatódik.



