Elmarad itthon a palagáz-forradalom

A magyar jogszabályok ugyan nem tiltják a mélységi hidraulikus repesztés alkalmazását, de önellátásról még sokáig nem lehet szó

Gazdaság
  • 2015.03.24. - 11:15

Európa növekvő energiaigényére sokan a palagáz-kitermelésben látják a választ, ám az nem csak jóval drágább a hagyományos technológiáknál, hanem környezetromboló hatása miatt be is tiltotta számos európai állam. A magyar készletek bíztatónak tűnhetnek, de üzemi méretekben nem hozhatók fel. Bár nem tiltott a palagáz kitermelése, a környezetvédelmi hatóságok az elmúlt két évben nem engedélyezték.

11ob
Reklám