Bűncselekmény hiányában tegnap felmentette a visszaélés minősített adattal és a jogellenes fogva tartás vádja alól a Fővárosi Ítélőtábla kihirdetett másodfokú, nem jogerős döntésében azt a nyugalmazott hadbíró tábornokot, aki a kémügyben járt el nyomozási bíróként.
A szigorúan titkos minősítésű eljárásban Galambos Lajost, az Alkotmányvédelmi Hivatal jogelődje, a Nemzetbiztonsági Hivatal egykori főigazgatóját, Szilvásy Györgyöt, a Gyurcsány-kormány volt titokminiszterét, Laborc Sándort, Galambos Lajos utódját és P. Lászlót sajtóhírek szerint az ügyészség kémkedéssel és államellenes cselekményekkel vádolja. A kémügy mellékszálaként Varga Béla nyugalmazott hadbíró dandártábornokot, a Fővárosi Törvényszék volt bíráját minősített adattal visszaéléssel és jogellenes fogva tartással vádolták meg, amit az ügyészség szerint azzal követett el, hogy az egyik tárgyaláson hagyta P. Lászlót egy titkos irattal kilépni a tárgyalóteremből, illetve nem tette szóvá egy megbilincselt terhelt esetében, hogy az eszköz részleges levétele után a vezetőszíj rajta maradt. Varga Bélát egy éve bűnösnek mondták ki az ügyben, és megrovást kapott, s mivel a két határozat ellentétes, az ügy a Kúrián folytatódik.



