Előrelépést kell elérni a régió energiabiztonságában, mert ha ez nem sikerül, a térség jelentős biztonsági és versenyképességi problémákkal fog szembenézni - mondta a külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón. Az amerikai külügyminisztérium energiaügyi különmegbízottja szerint a térség gázellátásának diverzifikálását legkönnyebben úgy érhetik el, ha egy óriásberuházás helyett több kisebb projektet valósítanak meg.

Szijjártó Péter megjegyezte: az, hogy Amos J. Hochstein, az Egyesült Államok külügyminisztériumának energiaügyekért felelős különmegbízottja is részt vett a tanácskozáson, világosan jelzi, hogy Magyarország, a térség és az Egyesült Államok közösen dolgozik a régió energiabiztonságáért, az energiakérdések nemzetbiztonsági és szuverenitási kérdéssé nőtték ki magukat, hiszen ha egy térség egyoldalúan függ egy energiaforrástól, az befolyásolja a biztonságát és a szuverenitását.




