Euforikus beszéddel zárta Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök a Sarm-es-Sejk városában vasárnap véget ért nemzetközi gazdasági konferenciát, amelyen a helyi sajtó szerint közel 100 milliárd dollár (29 200 milliárd forint) értékben írtak alá beruházási szerződéseket és szándéknyilatkozatokat.
A háromnapos rendezvényt Szíszi politikai szempontból is sikerként könyvelheti el, hiszen a tavaly hivatalba lépett államfő már a választási kampánya alatt is a 2011-es forradalom óta romokban heverő gazdaság megmentését nevezte egyik legfőbb céljának.




