A munkaadók 18 százaléka létszámbővítést tervez a következő három hónapban, az építőiparban és a feldolgozóiparban a legnagyobb a felvételi kedv – derül ki a Manpower munkaerő-piaci szolgáltató cég legfrissebb reprezentatív felméréséből.
A kutatás során 750 magyar munkaadót kérdeztek meg létszámbővítési terveikről. Az eredményekből kiderült az is, hogy a foglalkoztatók öt százaléka tervez elbocsátást, 75 százalékuk pedig nem készül semmilyen változtatásra a második negyedévben. A munkaerő-felvételt és -elbocsátást tervezők arányának különbségéből számított Manpower munkaerő-piaci mutató így 10 százalékon áll, ami 3 százalékpontos emelkedés az előző negyedévhez képest. A második negyedéves kilátások a valaha mért legerősebbek, a magyar munkaadók a 10 százalékos mutatóval Európában a legoptimistábbak közé tartoznak. Az építőipar és a gyártás területén a mutató értéke 20 százalék. Kedvező adatok érkeztek a vendéglátóiparból, a közlekedés, raktározás és kommunikáció területéről is, ahol egyaránt 14-14 százalékon áll a munkaerő-piaci mutató. A legnagyobb mértékben a nagyvállalkozásoknál terveznek létszámbővítést, itt 16 százalék a munkaerő-piaci mutató értéke. A közepes- és kisvállalkozásoknál 12, illetve 10 százalék a mutató értéke, míg a mikrovállalkozásoknál négy százalékon áll.