Aláássa Irán Egyesült Államokba vetett bizalmát az a levél, amelyben a Teheránnal körvonalazódó nukleáris megállapodás hatályának kockázatára figyelmeztetnek amerikai republikánus szenátorok – jelentette ki tegnap Mohammad Dzsavád Zaríf iráni külügyminiszter.
A nyílt levélben 47 amerikai republikánus szenátor annak a véleményének ad hangot, hogy bármilyen nukleáris megállapodás, amelyet Barack Obama elnökkel megkötnek, csak addig marad érvényben, ameddig ő maga hivatalban marad. Reagálásában az amerikai elnök kijelentette, hogy a honatyák gyakorlatilag az iráni keményvonalasok pártjára álltak.
A hatoknak – az ENSZ Biztonsági Tanácsa öt állandó tagjának és Németországnak – többszöri halasztás után március végéig kellene tető alá hozniuk Iránnal a perzsa állam nukleáris programjának korlátozásáról szóló keretmegállapodást, a végleges egyezmény kidolgozására pedig júniusig szabtak maguknak határidőt. Josh Earnest, a Fehér Ház szóvivője úgy fogalmazott, hogy a levél aláírói a háború pártján állnak. Earnest emellett azt állította, hogy a honatyák alá akarják aknázni az elnök külpolitikáját.



