A világ második, hegyre kapaszkodó, ingaforgalmú siklóját 1870. március 2-án helyezték üzembe Budavári Sikló néven, a Lánchíddal szemben. Az első sikló nyolc évvel korábban Lyonban épült meg, mára azonban elpusztult. Így tehát ma a világ legrégebbi, még üzemelő siklója a miénk.




