Az eddigi gyakorlattal ellentétben hosszú távú stratégiát alkotott a Magyar Turizmus (MT) Zrt. Agrármarketing Centrum.
Ruszinkó Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium turizmusért felelős helyettes államtitkára elmondta, a turisztikai marketing és az agrármarketing összehangolása, a hatékonyabb közösségi agrármarketing megteremtése egy széles körű együttműködés része, és a program előrelépést hoz fontos termékek megismertetésében is. Rámutatott, mind a turizmus, mind a mezőgazdaság jelentősen hozzájárul az ország gazdaságához. Emlékeztetett: a belföldi forgalom – köszönhetően a SZÉP-kártyának is – az ország minden részén emelkedett, kiemelten az ország keleti részén. Az utóbbi években a gasztronómiai turizmus is megjelent, amely újabb indok az agrármarketing erősítésére.



