„Húz” a magyar kereskedelem

a második helyen tartózkodik hazánk Európában

Gazdaság
  • 2015.02.21. - 14:00

Nagyobb mértékben emelkedett Magyarországon a kiskereskedelmi forgalom az európai átlaghoz képest a tavalyi utolsó negyedévben – olvasható a Nielsen piackutató cég elemzésében.

Értékben 4,9 százalékkal, mennyiségben 3,2 százalékkal adtak el több élelmiszert, háztartási vegyi árut és kozmetikumot az üzletek hazánkban. Az európai növekedés átlaga mennyiségben 1,5 százalék, értéke pedig 3,1 százalék volt. Mindkét magyar mutató a törökországi után a második legnagyobb növekedést jelzi a vizsgált huszonegy fejlett európai ország adatai közül. Az áremelkedés mértéke a vizsgált országokban átlagosan 1,6 százalék, Magyarországon 1,7 százalék volt tavaly október és december között az előző év utolsó negyedéhez képest. Magyarországon ez az elmúlt két év legalacsonyabb mutatója. Az unió öt nagy piaca közül kettőben, Olaszországban és az Egyesült Királyságban csökkent mind a mennyiségi, mind az értékbeli eladás a vizsgált időszakban. A legnagyobb csökkenés az eladott élelmiszerek mennyiségét vizsgálva Görögországban volt, ahol a forgalom négy százalékkal esett vissza.


Marad a Spar
Bejelentette a Spar, hogy nem vonul ki Magyarországról, annak ellenére, hogy kifogásol több, a kereskedelmet érintő jogszabályt – erősítette meg Gerhard Drexel, a Spar Österreich vezérigazgatója. A cégvezető kifogásolta a kereskedelemben végbement változásokat, de kiemelte: „hazánkban virágzik a cég”.

Reklám