Tegnap Barcelonában megkezdték a teszteket a Forma–1-es csapatok.
Üdvözölendő, hogy a sokak által temetett, és a jerezi gyakorlásokat kihagyó Force India végül el tudott jönni a katalán pályára, és már köröket is ment, igaz, csak a tavalyi autóval. Rosszul alakult azonban a világbajnoki címvédő számára a nap. Lewis Hamilton 11 körig jutott az új Mercedesszel, majd kiállt a kokszba. Mint kiderült, előbb rosszullétre, majd magas lázra panaszkodott, az Autosport nevű szakportál információi szerint influenzás lett. A vb-címvédő istálló ezért visszahívta a Force Indiától 20 éves tartalékpilótáját, a német Pascal Wehrleint, aki folytatta az edzést. Egyébként azért nem Nico Rosberg ugrott be, mert ő nyaki ideggyulladással küzd, ami miatt egyelőre kérdéses, autóba ül-e pénteken.
Nem alakult jól az első nap a McLaren-Honda és a Red Bull számára sem, mindkét csapat ismételten problémákkal küszködött a Circuit de Catalunyán. Jenson Button alatt lerobbant a McLaren. A nap vég felé a Williamst tesztelő Susie Wolff és a Sauber versenyzője, Felipe Nasr összetörte egymást, ezért 12 percre megszakították a gyakorlást. Egyik pilóta sem sérült meg.