A közönség is láthatja a fehér tigriskölyköket

Győr 

Krónika
  • 2015.02.20. - 15:38

A hét végétől láthatók a Magyarországon született fehér szőrű bengálitigris-kölykök, az állatok egy hónapja jöttek a világra a Xantus János Állatkertben.

tigris
(Fotó: MTI/Krizsán Csaba)

A kicsik eredetileg hárman voltak, de anyjuknak, Jázminnak ez volt az első ellése, és másfél nap után, vélhetően a tapasztalatlanság miatt, magukra hagyta őket. Egy kölyök elpusztult, a másik kettőre éjjel-nappal egy gondozó vigyáz, aki esténként haza is viszi őket a saját otthonába. A tigrisek várhatóan a nyár közepéig maradnak Győrben, utána új helyükre kerülnek, külföldről már több állatkert is jelezte, hogy szívesen biztosítanának nekik otthont. Az állatoknak még nincs hivatalos nevük, gondozóik Kimérának és Hérának hívják őket.  

Reklám