A Diósgyőr csapatának célja, hogy megőrizze dobogós helyét. Tomislav Sivic vezetőedző szerint az új futballisták – Kovács Gábor, Koman Vladimir, Milos Krstic – majdnem ugyanazt a szintet képviselik, mint azok, akik távoztak, azaz Kádár Tamás, Elek Ákos és Debreceni András.
Sivic szerint konkurenciaharc lesz majd azért, hogy ki kerüljön a kezdőcsapatba. A Diósgyőr úgy harmadik tizenhét fordulót követően a bajnokságban, hogy tizenkét pont a hátránya a Videotonnal és négy az MTK-val szemben, ugyanakkor mindössze eggyel előzi meg a Debrecent és a Ferencvárost.



