A kiábrándító évkezdet után Tiger Woods, a világ leghíresebb golfozója úgy döntött, addig nem versenyez, amíg ennyire gyenge formában van.

Az amerikai sztársportoló tegnap azt írta honlapján, hogy az elmúlt két hét számára is komoly csalódást okozott, mivel első idei versenyén, a Phoenix Openen két nap után kiesett, majd Torrey Pinesban hátfájdalmak miatt tizenegy lyuk után feladta a tornát. „Rengeteg gyakorlásra van szükségem, és arra, hogy azokkal legyek, akik fontosak a számomra - írta a harminckilenc éves Woods, aki jövő héten otthonában edz majd. - A játékom jelenleg nem alkalmas arra, hogy tornákon szerepeljek. Ahogy mindig is mondtam, a célom az, hogy a legmagasabb szinten teljesítsek, és amíg erre nem állok készen, nem indulok egyetlen viadalon sem.” A tizennégyszeres Major-torna-győztes golfozó a PGA-sorozat következő versenyeit biztosan kihagyja, de a február 28-án kezdődő Honda Classicon már szeretne ott lenni. Legutóbbi kisebb sérülésével kapcsolatban megjegyezte, hogy annak semmi köze a tavalyi, súlyos hátsérüléséhez.



