A magyar és a szlovák kormányfő átadta a Barátság I. kőolajvezeték Százhalombatta és Ipolyság (Sahy) közötti felújított szakaszát. A 20 milliárdos beruházssal 6 millió tonnára növelték a kőolajvezeték érintett szakaszának éves szállítókapacitását. A beruházást mindkét kormányfő rendkívüli jelentőségűnek nevezte, mivel mint mondták, azzal jelentős mértékben növelték a térség kőolajellátásának biztonságát.




