Ma tartják a Csángó Bált a Petőfi Csarnokban

Kultúra
  • 2015.02.07. - 14:40

Moldvai és gyimesi hagyományőrzők közreműködésével rendezik meg ma a XIX. Csángó Bált, amelyet Áder János köztársasági elnök nyit meg.

csango-bal
(Fotó: Horváth Péter Gyula)

A Kisebbségekért-Pro Minoritate Alapítvány és a Moldvai Magyarok a Moldvai Magyarokért Szövetség által a Petőfi Csarnokban tartott eseményen Gyimes-völgyi, pusztinai, forrófalvi, magyarfalusi hagyományőrzők mellett közreműködik többek között Antal Tibor, Roman Stefan, Nyisztor Ilona, Petrás Mária, Herczku Ágnes, Kacsó Hanga Borbála, a Fanfara Complexa, a Tázló együttes és a Dresch Quartet is. A bál idei különlegessége a „babalátó” hagyomány, a radina bemutatása lesz. A fellépőket táncház, koncertek, énektanítás, könyvbemutató és kiállítások követik.

Reklám