Bűnvádi eljárást kértek Borbély László ellen

Az RMDSZ volt miniszterét üzérkedéssel vádolja a román korrupcióellenes ügyészség

Külföld
  • 2015.02.05. - 16:51

Bűnvádi eljárás lefolytatásához kérte a képviselőház hozzájárulását a román korrupcióellenes ügyészség (DNA) csütörtökön Borbély László volt környezetvédelmi miniszter ügyében, akit többrendbeli befolyással való üzérkedéssel gyanúsítanak.

A DNA januárban közölte, hogy újrakezdi a vizsgálatot a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) politikai alelnöki tisztségét is betöltő politikus ellen. Az MTI megkeresésére Borbély László akkor azt mondta: ügyét tavaly vádemelés nélkül lezárták, és fogalma sincs róla, mi állhat a vizsgálat újrakezdésének hátterében.

Két éve próbálkoznak

lead borbély
Reklám