Működik az új ellenőrző rendszer

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 75 tonna jelöletlen burgonyát találtak

Gazdaság
  • 2015.01.24. - 11:56

Hetvenöt tonna jelöletlen lengyel burgonyát találtak Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) térségi elektromos közúti áruforgalmi ellenőrző rendszer (ekáer) csoportjának tagjai.

Feltételezhető, hogy a lefoglalt burgonyát magyar áruként hozták volna forgalomba, mivel a rakományt éppen őstermelők járműveire pakolták át. Az ekáer-számmal nem rendelkező lengyel rendszámú kamion egy telephely csarnokában várakozott. A szakemberek ellenőrizték az onnan távozó kisteherautókat is, és azok rakterében zsákos burgonyát találtak. Feltételezhető, hogy az magyar termékként került volna a piacra – közölte Dávid Zoltán, a NAV nyíregyházi vám- és pénzügyőri igazgatóságának rendészeti osztályvezetője az Agrárszektor hírportállal. A pénzügyőrök értesítették a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal munkatársait, akik a burgonyát lefoglalták. A NAV megkezdte az áru eredetének vizsgálatát, a foglalkoztatottak bejelentésének ellenőrzését, valamint a számla- és nyugtaadás felülvizsgálatát is.

Reklám