Uniós átlag feletti a teljesítményünk

Működik a magyar gazdasági modell - mondta Varga Mihály

Gazdaság
  • 2015.01.22. - 11:09

„Az elmúlt három-négy év teljesítménye alapján joggal mondhatom, hogy az eredményünk uniós átlag feletti. Ahhoz, hogy tartós felzárkózás valósuljon meg az országban, a jelenleg jól működő modellen olyan módosításokat kell  végrehajtani, amely a növekedést tartóssá tudja tenni – jelentette ki a nemzetgazdasági miniszter a Világgazdaság című lap konferenciáján csütörtökön Budapesten.

lead varga
Surányi György volt jegybankelnök többek között arról beszélt, hogy 2013-tól jelentős lazításba kezdett a magyar jegybank – a maginflációhoz viszonyítva a reálkamat 4 százalék körüli értékről zéróra esett -, mégis defláció van ma Magyarországon. Ennek egyik oka az MNB egykori elnöke szerint az olajárak csökkenése, ami jó a magyar gazdaságnak, a másik oka viszont a súlyos belföldi kereslethiány, mert nagyon alacsony a fogyasztás és a magánszektor beruházása.

 

Forrás: MTI

Reklám