A kommunista ország ismét elkötelezte magát atomprogramja mellett - számolt be róla kedden a Rodong Szinmun észak-koreai központi pártlap, Washingtonnak a phenjani atomprogram befejezésére irányuló lépései ellenére.

Az Egyesült Államok és Dél-Korea éves hadgyakorlata február végén kezdődik. A közös gyakorlatok ellen Phenjan mindig hevesen tiltakozott. Washington, Szöul fő katonai szövetségese, mintegy 28 ezer 500 katonát állomásoztat a kelet-ázsiai országban.
A bezárkózó kommunista ország eddig három alkalommal hajtott végre atomkísérletet, a legutolsót 2013. február 12-én, amely miatt az ENSZ újabb kényszerintézkedéseket léptetett életbe Észak-Korea ellen.



