Az ORÖ bocsánatkérést vár

A roma önkormányzat Novák Elődhöz címezte szavait

Belföld
  • 2015.01.09. - 16:17

Az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) követeli, hogy Novák Előd jobbikos országgyűlési képviselő nyilvánosan kövesse meg mindazokat, akiket az idei év első újszülöttje kapcsán tett megnyilvánulásával megsértett - tudatta az ORÖ pénteken.

Az ORÖ-elnöke, Hegedüs István által jegyzett közleményben az olvasható: az ORÖ mélységesen felháborítónak tartja Novák Előd január elsejei, a Facebookon közzétett véleménynyilvánítását, "melyben a Magyarországon élő legnagyobb kisebbséget sértette meg".
Az ORÖ szerint Novák Előd megnyilvánulása nemcsak a roma emberek, hanem minden jóérzésű magyar ember számára sértő. "Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy a családtól hivatalos úton nem kért bocsánatot, ezért követlejük, hogy nyilvánosan kövesse meg az érintetteket és mindazokat, akiket a kijelentésével megsértett" - zárul a közlemény.
Az idei év első babája, Rácz Péter Rikárdó január 1-jén 0 óra 1 perckor született Makón. Novák Előd ennek kapcsán posztolta a közösségi portálon, hogy "Rikárdó mellett azért persze szaporodik a magyar is".

Reklám