A rendszerváltozás talán legfontosabb filmes dokumentumait a Fekete Doboz nevű műhely készítette, amely tulajdonképpen video-folyóiratként, pontosabban videoszamizdatként indult 1988-ban. Kazettáit házilag másolta, és barátok, ismerősök terjesztették. Pesty László, a filmes műhely emblematikus alkotója beszélt a lapunknak adott interjúban a rendszerváltozás idejéről.




