A Déli Áramlat gázvezeték építésének lemondását követő helyzet megoldásáról, az orosz gáz Közép-Európába juttatásáról, valamint a MOL Nyrt. oroszországi jelenlétének megerősítéséről is tárgyalt Szijjártó Péter Alekszandr Novak orosz energiaügyi miniszterrel Moszkvában. A külgazdasági és külügyminiszter kiemelte, Magyarország és egész Európa számára jó hír, hogy megbeszélésükön orosz kollégája megerősítette, Oroszországnak továbbra is fontos az Európával való energetikai együttműködés.




