Parlamenti gyermekkarácsony

Kövér László, az országgyűlés elnöke átadta a kicsiknek a ház kulcsát

Belföld
  • 2014.12.22. - 16:26

Csaknem nyolcszáz hátrányos helyzetű, rossz anyagi körülmények között élő általános iskolás gyermeket hívtak meg az anyaországból és erdélyi, felvidéki, délvidéki, horvátországi és kárpátaljai településekről az idei országházi gyermekkarácsonyra.

kover-laszlo
Az Országgyűlés elnöke a kisiskolásokkal (Fotó: Csudai Sándor)

Az Országgyűlés és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat közös rendezvényének házigazdája Kövér László házelnök volt, aki a Parlament kulcsát átadva szombatra átengedte a gyermekeknek az épület termeit. Kövér László azt mondta, a karácsonyt az ember általában a családja körében tölti, de „ezt most egy kicsit megelőlegezve, tekintsétek úgy, hogy családi körben vagyunk”. A Parlament főlépcsőjén letelepedett vendégeket a Ghymes együttes, a Balkan Fanatik és a Budapesti Operettszínház művészei szórakoztatták, a műsor végén a gyerekek és a fellépő művészek közösen énekelték el a Kiskarácsony, nagykarácsony kezdetű dalt. Az előadásokat követően a gyerekek karácsonyi ajándékcsomagot kaptak.

Reklám