Akárcsak egész évben, a karácsonyi időszakban is országszerte szervez akciókat, gyűjtéseket és osztásokat a rászorulóknak a Katolikus Karitász – hívta fel a figyelmet közleményében a segélyszervezet. Mint írták, pénteken 13 órától a XVII. kerületi polgármesteri hivatal előtt kétszázötven adag meleg ételt osztanak szét hajléktalanok és krízishelyzetbe került családok közt, valamint fenyőfát is adományoznak a rászorulóknak.
A XI. kerületi Magyar Szentek Templomában vasárnap 15 órakor Erdő Péter bíboros és Mádl Dalma, a karitász jószolgálati nagykövete kétszázötven szegény gyermeknek ad át karácsonyi ajándékcsomagokat, amelyekben a szervezet használt, de jó állapotban lévő, adományként felajánlott játékokat és ruhákat állított össze. Az adományozók segítségével így országszerte mintegy háromezer kisiskolásnak tudnak örömet okozni az ünnepen – közölte a karitász.
December 23-án, 16 órakor százharminc szegény, hátrányos helyzetű gyermek kap ajándékcsomagot a IV. kerületben, a káposztásmegyeri Szentháromság-templomban. A csomagok tartalmát a helyi közösségek és külföldi adományozók által felajánlott adományokból állítják össze a gyermekeknek.
A karitász további téli jótékonysági akcióiban szerepel kétszáz kályha átadása és tűzifaosztás is a fűtéssel nem rendelkezőknek, valamint minden egyházmegyében gyűjtenek meleg ruhát, cipőt és takarókat.



