„Elment a bombázó”

Elhunyt Varga István világválogatott kézilabdás

Sport
  • 2014.12.07. - 09:10

Varga István világválogatott kézilabdás szombaton késő este elhunyt Debrecenben. 

"Elment a bombázó" - emlékeztetett Szentgyörgyi János Varga István becenevére, hozzátéve, hogy a sportoló a Debreceni Egyetem tüdőgyógyászati klinikáján hunyt el, hosszan tartó betegség után.

A hetvenegy éves korában elhunyt Varga István az 1970-es években a Debreceni Dózsa világklasszis átlövője 127-szer volt a válogatott tagja, ötször volt magyar bajnok, háromszor a magyar kupagyőztes csapat tagja és hatszor gólkirály.

Varga István sportolói teljesítményéért megkapta Debrecen város Hajós Alfréd díját.

 

Forrás: MTI

Reklám