Tanúmeghallgatásokkal folytatódott tegnap a rendőrségi korrupciós botrány kulcsfigurája, a vendéglátós nagyvállalkozó, Vizoviczki László és társai ellen két hete indított büntetőper a Fővárosi Törvényszéken.
A Fővárosi Törvényszéken kezdett eljárás főképp a fiktív, illetve túlszámlázásokat, adócsalásokat vizsgálja.A Vizoviczki-ügyben több lehetséges forgatókönyv született arról, hogy átfedések lehetnek a befolyásos vendéglős, és a jelenleg több, a kilencvenes években elkövetett leszámolás miatt nemrég bíróság elé állított Portik Tamás ügyei között. Utóbbi perében kedden elhangzott olyan tanúvallomás is, amely szerint Portik és Vizoviczki egyaránt megvesztegetett rendőröket, akiknek hol az egyik, hol a másik vádlott fizette ki a kenőpénzeket.



