Érdektelenségbe fulladt a rangadó

Labdarúgás. Valószínűleg már az első mérkőzésen eldőlt a továbbjutás a Ligakupa nyolcaddöntőjében, az FTC–Újpest találkozón

Sport
  • 2014.12.03. - 15:24

Már ott tartunk, hogy a Fradi–Újpest sem vonzza az embereket: kedden este az Üllői úton hatszáz szurkoló előtt játszották a magyar foci legnagyobb derbijét – igaz, a ligakupa sem az a nézőcsalogató sorozat.

rangadó 20141203
Elkeserítő volt a látvány: csak néhány százan voltak kíváncsiak a derbire (Fotó: Horváth Péter Gyula)

Volt idő – nem a közelmúltban –, amikor a tömegek mozdultak meg ezért a meccsért, szépen kaszáltak a jegyüzérek. És volt idő – ez pedig nem is volt oly régen –, amikor a fél várost lezárta a rendőrség biztonsági okokból egy-egy Fradi–Újpest miatt. Mára viszont mély érdektelenségbe fulladt a magyar futball legnagyobb rangadója. Pedig példás volt az előkészület, hiszen délután az összesen egybusznyi újpesti drukkert két mikrobusznyi rendőr kísérte át a IV. kerületből.

A fradistákat sem mozgatta meg a derbi. Fél órával a meccs előtt éppenhogy szállingóztak a nézők az új Üllői úti stadionba, és még egy kósza „Hajrá, Fradi!”-t sem lehetett hallani a rendőrmentes aluljáróban. Ebből, no meg az NB I.-es bajnokság hét végi fordulójának negatív nézőcsúcsából (Üllői út, 3627 néző, Megyeri út, 1806 néző) azért már előre sejteni lehetett, hogy bent sem lesznek tömegek. Pedig az árak miatt senki sem panaszkodhatott. Talán még a mérkőzés villanyvilágításának költsége sem jött ki a hatszáz néző fejenként 900 forintos jegyárából. Elmondható tehát, hogy még egy falusi rangadón is többen jönnek össze, mint ahányan a helyszínen nézték meg tegnap a ligakupa nyolcaddöntőjének slágermérkőzését. Amúgy nem is volt rossz a meccs, sok gólt láthattak a szurkolók, sőt még egy kis pofozkodás is volt a pályán. Végül 4–1-re nyert az FTC, így háromgólos előnnyel utazhat a Megyeri úti visszavágóra. Ahol borítékolható, hogy szintén nem telt házas meccset rendeznek majd…

Reklám