Mickey Rourke visszatért a ringbe

A filmsztár ellenfele már a második menetben padlót fogott

Kultúra
  • 2014.11.29. - 07:53

Mickey Rourke hollywoodi filmsztár húsz év kihagyás után, 62 évesen visszatért a szorítóba egy pénteki moszkvai bokszgálán, és kiütötte a nála kétszer fiatalabb ellenfelét.

A mérkőzést ötmenetesre tervezték, de Rourke ellenfele, a 29 éves amerikai Elliot Seymour már második menetben kétszer padlót fogott a testére leadott ütések után, ezért a bíró leállította a mérkőzést. A kétmenetes csata során Seymournak gyakorlatilag nem volt egyetlen "villanása" sem, Rourke több ütése pedig a kelleténél mélyebben landolt ellenfele testén, amiért a bokszoló-filmsztár utólag bocsánatot kért.
Mickey Rourke, aki színészi pályafutása mellett profi bokszoló is volt, húsz év kihagyás után állt kötélnek, és a meccs után fogadkozott, hogy még 4-5 meccset vállal. Mint mondta, ismer egy 75 éves férfit, aki Miamiban edz, és "nagyon jól néz ki".

rourke
A Rourke-Seymour mérkőzés az orosz Ruszlan Provodnyikov és a mexikói José Luís Castillo 12 menetes világbajnoki címmérkőzését vezette fel. Ez utóbbin Provodnyikov győzött az ötödik menetben technikai KO-val.
Reklám