Ki kell alakítaniuk a Velencei-tó mellett fekvő településeknek az együttműködést annak érdekében, hogy a tó vonzóvá váljon a turisták körében – mondta L. Simon László.
Ruszinkó Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium turizmusért felelős helyettes államtitkára kiemelte, hogy az idegenforgalmi adót szedő települések a teljes bevételük 15 százalékát költik marketingre, ennek háromnegyedét azonban rendezvényszervezésre fordítják, promócióra alig marad forrásuk. Ez hosszú távon fenntarthatatlan, mert a magasabb reklámköltés több vendégéjszakát hozhat.



